ויז'ן אנד ביונד מזהה הזדמנות: תנופת צמיחה עיסקית בתקופת הקורונה

חברת הבנייה של הקבוצה, העוסקת בפיתוח, בנייה ושיפוץ נדל"ן למגורים בסינסינטי, מתרחבת

משבר הקורונה הפריך את כל האקסיומות על פיהן פעלה הכלכלה הגלובלית. פתאום תחומים צומחים כמו תעשיית התיירות הפכו בטווח הקרוב לכמעט לא רלוונטיים; מנגד, תקנות הקורונה והבידוד החברתי שהן כפו שינו את הרגלי החיים של מיליונים וחברות שידעו לזהות הזדמנויות ולהסתגל הצליחו לצמוח גם בתקופה הזו. למרות האתגרים בענף הנדל"ן עקב משבר הקורונה והקשיים הלוגיסטיים והאופרטיביים שגרמו הסגרים בעולם, חברתVision & Beyond קיבלה החלטה אסטרטגית להמשיך בפעילות במלוא המרץ, ולנצל את ההזדמנויות העיסקיות שנוצרות בענף הבנייה בסינסינטי בתקופות של משברים כלכליים מקומיים ועולמיים.

חברת הבנייה של קבוצת Vision & Beyond מתעצמת

ויז’ן אנד ביונד פועלת בסינסינטי, אוהיו. כידוע, משברים טומנים בחובם הזדמנויות, בוודאי בענף הנדל”ן. כמה חודשים לפני שפרצה הקורונה, החלה החברה בשיתוף פעולה עם חברת בנייה מקומית בעלת ותק של 40 שנה ומוניטין מצויין. התקיימו קשרי עבודה טובים עם הנהלת החברה, וצוותי החברה הותיקה ביצעו עבודות השבחה מורכבות, באיכות גבוהה.

במהלך משבר הקורונה, ההאטה במשק פגעה בהתנהלות השוטפת והחברה הותיקה התקשתה לסיים פרויקטים. הנהלת Vision & Beyond נכנסה לעובי הקורה והבינה שהמשבר הציף בעיות קודמות. בנוסף, אנליזה שנערכה הובילה למסקנה שחברת הבנייה הותיקה נמצאת על סף קריסה. למרות הקריסה, היה מדובר בחברה עם הון אנושי מצוין ומערך עיסקי מפותח. הנהלת ויז’ן אינד ביונד זיהתה וניצלה את ההזדמנות וחברת הבת של ויז’ן אנד ביונד, חברת הבנייה בניהולו של שלומי פטל, גייסה את סמנכ”ל התפעול של החברה הקורסת, ויחד עמו גם 65% מעובדי החברה וחלק מספקי העוגן שלה שפעילים כבר יותר מעשרים שנה בסינסינטי.

המהלך הזה העצים באופן משמעותי את הפרופיל העיסקי והביצועי של קבוצת ויז’ן אנד ביונד. הדבר בא לידי ביטוי ביכולות ליזום בנייה חדשה ובמקביל להגדיל את היקפי ההשבחה. כיום צוות חברת הבנייה של מונה 4 מנהלי פרויקטים, צוות היערכות, צי משאיות, ו-18 צוותים של קבלני משנה מתמחים המונים יחדיו מעל ל-100 עובדים.

בתקופות של חוסר ודאות משקיעים חוזרים לנדל”ן למגורים בסינסינטי, אוהיו

כשפרץ משבר הקורונה, אווירת חוסר הוודאות אפפה גם את ענף הנדל”ן. ככלל, משבר עולמי שפוגע בצמיחה הגלובלית ישפיע גם על ענף הנדל”ן. יחד עם זאת, נדל”ן למגורים הוא צורך חיוני בסיסי, כמעט “מוצר צריכה” – אנשים צריכים מקום לגור בו. בנוסף, לנכסים עצמם יש ערך והדבר הופך את ההשקעה בנדל”ן לאטרקטיבית דווקא בתקופות של חוסר ודאות שמטלטלות את שוקי ההון ברחבי העולם.

חזרת המשקיעים להשקעות נדל”ן מסוג מקבצי דיור למגורים (Multi-Family) בסינסינטי, מורגשת היטב בחברת Vision & Beyond המתמחה ברכישה, השבחה וניהול נכסים בארה”ב. בימים אלו מנצלת החברה את כלל יתרונותיה, צומחת ומרחיבה את זרועותיה באזורי ה-Midwest בארה”ב, ובכך מאפשרת ללקוחותיה השקעה יציבה וסולידית, תוך גיוון תיק ההשקעות בנדל”ן מניב. לחברה לקוחות מקומיים בארה”ב וקהילת משקיעים מישראל אשר בחרו בה בביצוע וניהול ההשקעות.